AKTUÁLNÍ VÝSTAVA

#STARTERPACK // Riina Palmqvist (FIN)

Srdečně zveme ve středu 4.4. 2018 od 18 do 21 hodin na vernisáž výstavy Riiny Palmqvist #STARTERPACK, druhou výstavu severského bloku v Klubovně!
Výstva potrvá do 17. 5. 2018

Riina Palmqvist je finská vizuální umělkyně a absolventka Akademie umění na Univerzitě Aplikovaných věd v Turku. Autorka pracuje převážně s ready-made instalací a videem. Pro výstavu #starterpack užívá široké spektrum materiálů souvisejících s tématem psychických frustrací v 21. století. Starter packs jsou známé startovací sady určené k vytvoření umělé představy o archetypu celebrity, o subkultuře či společnosti. Soupravy poskytují možnost vlastního výběr předmětů – módní doplňky, spotřební produkty, alba atd. Jde o marketingovou a komerční strategii, která s pomocí příručky nabízí instruktáž jak změnit svoji identitu a stát se tak lepším a nebo jak popřít vlastní přirozenost.

Kurátorka: Tereza Záchová

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky, Statutárního města Brna a Frame Finland. Za mediální podporu děkujeme Skandinávskému domu.